PAYLAŞ

Çeşitli internet yasakları ile gündeme gelen Çin, bu seferde Apple’ın bulut depolama hizmeti olan ICould’a erişimi engelledi.

Dünya genelinde internet özgürlüğünün kısıtlandığı bazı ülkeler mevcut. Mısır, İran, Suriye ve Çin gibi bir çok ülke de devlet tarafında internete sansür uygulanıyor. Apple’ın kendi bulut hizmeti olan ICloud, Çin tarafından bloklandı. Onca bulut hizmeti varken neden Apple’ın engellendiği konusunda en ufak bir bilgi bulunmuyor. Teknoloji devi Apple’ın ICloud hizmeti, Eylül ayının başlarında ünlü fotoğraflarının sızdırılmasıyla dünya gündeminin tepesine oturmuştu ve ICloud’un güvenliği tartışmalara konu olmuştu. Acaba Çin hükumeti vatandaşlarının güveliği için mi yoksa sahte bir Apple sitesine yönlendirerek ICloud parolalarını mı elde etmeye çalışıyor?

  • author's avatar

    By: Ömrüm Tolga ÇOLAK

    Technodroid.Net in kurucusu ve yazarı. Teknolojiyi hayatının bir parçası olarak gören ve sürekli takip eden birisi. Özellik ile web, mobil ve donanım konusunda bilgili olduğu kadar da kendini sürekli geliştiren birisi.

  • author's avatar